Komárno je vzdálen od Velkého Mederu 32 km.

Komárno je okresní město v Nitrianskom kraji, leží u soutoku Dunaje a Váhu. Je větší částí historického sídla bývalého Uherska. Po první světové válce se město rozdělilo na dvě části. Jedna část leží na území dnešního Slovenska a druhá Maďarska.

Dnes zůstalo neporušené pouze historické jádro města, kde se nachází i většina zachovalých kulturně-historických památek. Nejdůležitější památkou se považuje Komárňanský pevnostní systém. Je to systém bašt a opevnění spolu s centrální pevností. Je národní kulturní památkou. Ze sakrálních památek vyniká Římskokatolický kostel Svatého Ondřeje z roku 1626.

Pokud jste v Komárně, určitě si nezapomeňte podívat Nádvoří Evropy. Je to náměstí obklopené stavbami v architektonickém stylu 45 evropských zemí. Odpočinout se dá na lavičkách u fontány nazvané Milénium. Vládne zde harmonická souhra někdy absolutně odlišných architektonických znaků. Při prohlídce pestrobarevných budov lze obdivovat i sochy patronů Evropy (např. Marie Terezie, Matyáše Korvína, Panny Marie a jiných), které dotvářejí atmosféru nádvoří. Nádvoří je oblíbenou zastávkou turistů, které lákají nejen budovy, ale i příjemné prostředí vhodně doplněné zelení.

Město celoročně usporiadúva různé kulturní i sportovní akce. Na přelomu dubna a května se organizují Komárňanská dny s různými hudebními a kulturními programy.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.