Klatovské rameno je vzdáleno od Velkého Mederu 29 km.

V srdci zemědělstvím zatíženého Žitného ostrova se na ploše 306 ha rozprostírá národní přírodní rezervace Klatovské rameno. Jde o mimořádně cenné území se zachovalými společenstvími vodní vegetace a komplexy typických lužních lesů, která je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů. Za národní přírodní rezervaci byla tato oblast vyhlášena v roce 1993 vyhláškou Ministerstva životního prostředí Slovenské republiky. Celková délka je asi 25 km. Z toho je vodní tok dlouhý cca 18 km, který nemá pramen - je napájen podzemní vodou z vývěrů ve dně toku.

Při hlavní silnici mezi Galantou a Dunajskou Stredou vedle Klatovské rameni v malebném prostředí se skrývá Czajlik ranch, kde si najde každý své, kdo chce strávit svůj volný čas odpočinkem, sportováním, procházkami v přírodě a s koňmi.

Na ranči je zajištěna možnost na výcvik a jízdu na koni pro začátečníky a pokročilé, pro malé děti jízda na ponících a hippoterapie. Hippoterapie je terapeutická metoda pod dohledem lékařského dohledu na zlepšování stavu a kvality života postižených a raněných osob. Ve velké míře se uplatňuje při léčbě neurologických symptomů, ortopedických nálezů či psychických onemocnění. Je to komplexní rehabilitační metoda, která spojuje sport, léčitelství, psychologii a pedagogiku.
Za pomoci školených odborníků a speciálně vycvičených terapeutických koní probíhá cvičení v kryté jízdárně.
Pronajímají se taktež svatební kočár a kočáry na vycházky.

Tábor jezdecké lukostřelby se mezi mladými těší mimořádné oblibě. Během týdne stráveného na statku se dostanou obyvatelé tábora do minulosti, okusí život v komunitě v období příchodu Maďarů. Naučí se střílet z luku, poznají fortelem jízdy na koni a hodu kopím. Mohou si vyzkoušet pohánění kočárů, přitom poznají krásy okolí, mezi jinými i vodní mlýn nacházející se na Klatovsku rameni Dunaje.
Pokud se chcete naučit jezdit na koni, Czajlik Ranch je tou správnou volbou. Zkušený instruktoři učí základům jezdectví začátečníky v kruhovitého ohradě, příp. v jízdárně. Zkušené jezdce provázejí na dobrodružných jezdeckých túrách do nepoznaných Žitnoostrovské slatin, lesů a polí.

Splav Klatovská ramene patří mezi jedinečné turistické zážitky. Na Slovensku se pravděpodobně nenachází řeka s průzračnější vodou. Ta v Klatovskom ramene je však plná života. Na rameno byl donedávna vstup s jakýmkoli plavidlem zakázán. V poslední době na splav nemotorových plavidlem stačí povolení obecního úřadu v Dunajském Klatovy.
Poznávání krás Klatovská ramene je umožněno i na kolech či bruslích. Nádherný svět rostlinstva a živočišstva našeho regionu mohou návštěvníci obdivovat také během člunkování.

Jezdecký klub Czajlik Ranch jako člen České jezdecké federace organizuje každoročně jezdecké závody v parkuru - Klatovská pohár, tažní závody a na konci jezdecké sezóny hon na lišku - Hubertova jízda.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.