Dunajská Streda je vzdálena od Velkého Mederu 20 km.

Dunajská Streda je okresní město na jižním Slovensku ležící v Trnavském kraji. Leží v přibližném středu Žitného ostrova.

Mnoho památek ve městě podlehlo socialistické urbanizaci. Ve středu města je památník holocaustu na místě kde stála tzv. Velká synagoga. Ve městě je římskokatolický kostel sv. Juraja, je to nejstarší historická a církevní pamětihodnost města. Byl postaven ve 13. století v gotickém stylu. Je zdoben malbou Nanebevstoupení panny Marie, nad ní je socha ochránce a patrona sv. Juraja na koni. Významné jsou také Žlutý zámeček biskupa Kondého nebo Vermesova vila. V současnosti je ve Žlutém kostele umístěna stálá expozice Žitnoostrovské muzea, ve Vermesova vile sídlí galerie. Několik měšťanských domů židovských obchodníků se zachovalo na hlavní ulici. Třeba zmínit i evangelické kostel, který byl postaven v jednoduchém neorománském slohu.

V Dunajské Stredě se nachází i termální koupaliště s aquaparkem. Návštěvníkům, toužícím po osvěžení jsou k dispozici čtyři vnitřní bazény a šest venkovních bazénů. Termální voda s vysokou koncentrací minerálních látek má příznivé účinky na pohybové ústrojí a jeho onemocnění.

V září se koná velmi známý tradiční Žitnoostrovský jarmark a mnoho doprovodných akcí a koncertů.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.